ROLEX President Day-Date 18K 36mm Diamonds 18238

19 900 

  • Mallitunniste: 18238
  • Rungon halkaisija: 36mm
  • Rungon paksuus: 12mm
  • Rannekkeen leveys: 20mm
  • Koneisto: cal. 3155, automaatti
  • Vesitiiviysluokitus: 100m
  • Käyttöönotettu/valmistusvuosi: n. 1989
  • Alkuperäinen takuutodistus: –
  • Laatikko/laatikot: kyllä
  • Takuu: 6kk
Soita meille Ota yhteyttä WhatsAppilla Ota yhteyttä mailitse

Voit tarjota omaa kelloasi vaihdossa, kellot myös rahoituksella (korko alk. 0%, 12kk maksuajalla) sekä muilla monipuolisilla maksutavoilla.

Toimitus Matkahuollolla ympäri Suomen, tai nouto toimistoltamme Imatralta. Asiakastapaamiset myös Etelä- ja Kaakkois-Suomen alueella sovitusti.

Tuotetunnus (SKU): RA60906 Osasto: Avainsanat tuotteelle , , , , , , ,

Kuvaus

Todella upea ja takuunäyttävä 36mm Day-Date 18238 timantein koristellulla Jubilee-taululla (tunnetaan myös Computer-tauluna). Arvostettu klassikko, joka on valmistettu 18K keltakullasta. Näyttävä kolmirivinen president-ranneke, uritettu nk. “fluted” bezel ja edessä kestävä safiirilasi. Nimensä mukaisesti kellon komplikaatioista löytyy viikonpäivänäyttö, sekä päiväys – molemmat toiminnot tässä mallissa quicksetillä varustettuina. Sisällä tikittää tarkasti cal. 3155 -automaattikoneisto. Kello on valmistetu sarjanumeron perusteella n. 1989 ja viimeisin huolto on suoritettu Rolexin valtuutetussa huollossa 03/2022 – koneisto käy erinomaisin käyntiarvoin. Mukaan tulee huoltotakuukortti, huoltomanuaali, huoltotosite sekä Rolexin säilytyslaatikot.

Ranneaika täyttää keväällä 10 vuotta ja kuluvan juhlavuoden kunniaksi tarjoamme jokaisen kellon mukaan Ranneaika 10th Anniversary T-paidan kaupan päälle!

LÄHETÄ TIEDUSTELU

    Haluan liittyä Ranneajan postituslistalle ja saada jatkossa tietoa tarjouksista sekä ajankohtaisista asioista!